Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chov cvrčků

Ahoj, máte někdo nějaké zkušenosti s chovem cvrčků? Chtěla bych si založit pěstírnu, ale nevím jestli se do toho mám pustit nebo raději cvrčky dále kupovat. Mám už připravené starší terárium a vyhřívání.

Ahoj, na tohle ti odpoví asi každej trochu jinak. Já se do toho pouštěl několikrát a vždycky jsem se vrátil k nákupu od chovatele :) Je to míň práce. Myslím, že je lepší je chovat ve více nádobách, chov je tak efektivnější. Zkus pozkoumat na iFauně a nebo tady, už to bylo mockrát řešeno :) VH

Vůbec není za co ;-), jinak já jsem se po 2 neúspěšných pokusech o chov taky vrátil ke kupování. Jenže já zase tolik hmyzožravců nemám, aby se mi to nějako výrazně prodražilo nebo naopak v případě vlastního chovu vyplatilo - koupím vždycky deci nebo dvě mladejch a vykrmím si je dobrůtkama, měsíc dva je zkrmuju a pak koupím nový.

Díky, pro příště se poučím a nejdříve si to vyhledám! :-) Já to taky zkusím a podle toho jak to půjde, tak budu postupovat dále. Jj nákup od chovatele je nejjednodušší, ale chtěla bych je zkusit chovat aspoň přes léto, když bude tepleji, nebudu je mít přímo v bytě.

zkoušíš někdy krmit mouchama? V rybářství jsem si koupila masový červy a dala jsem je zakuklit, teď po 14 dnech se mi vylíhly. Moji anolisové je zbožňujou, ale mouchy chovat by bylo asi o něco složitější ale do toho se ani pouštět raději nechci :-)

Krmení mouchama je hodně dobré :) Nikdy jsem je nechoval, ale vím, že by to nemělo být nijak složité. Kolega s nima krmil malé druhy chameleonu a další zas některé druhy žab. Jenže oba mají výhodu ve zdroji krmení v práci - dělají na akademii věd :) VH

zkusit chovat aspoň přes léto

- jestli máš někde v blízkosti louku, tak si radši nachytej, je to mnohem zdravější. Samozřejmě záleží na tom, kolik těch hmyzáků potřebuješ, mě stačí 15 minut a mám na pár dní vystaráno :-p, hodinu bych na louce nelítal...