Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto želva mapová-černání krunýře

Ahoj, mám dotázek ohledně mé želvy.
Na začátek bych chtěla říct, že ji mám asi měsíc doma a předtím hodně cestovala, takže se dá těžko odhadnout stáří-ale zhruba půl roku jí je (karapax 10 cm,plastron 9 cm). Jak jsem podle netu zjistila, je to želva mapová. Celý měsíc vypadala v pohodě,ale dneska jsem si všimla, že jí černá krunýř vzadu u ocásku na karapaxu a poté na levé straně karapaxu. Ty místa mi přijdou měkkčí než ostatní. Nevím, zda to je například nedostatkem vitamínů, stravou nebo hygienou. Krmíme ji granulvaným krmivem Sera a nyní i krmivem od Vitakraftu. Občas přidáme červíky a salát.
Předem děkuji za všechny komentáře.

tvojí želve neni pul roku ale asi 3-4 roky.:-).muze to byt kvuli tomu ze je krunyr roste a delaji se na nem uplne normalni cerne spicky nebo jde o onemocneni. v kazdem pripade by si mela zelvu pozorovat jestlii se neco nemeni. v tvem pripade bych zasla ta veterinarem.nejspis pujde o deformacikvuli nedostatku vapniku(mam zelvy jen rok ale poradne sem si vse nastudovala:-) )pokud je to deformace krunyr se zelve nepatrne zdeformuje,zelve to nevai jen to neni hezke napohled.byt teboou cerv ji nedavam mohou zelve rozezrat zaludek a ona by zemrela.nejlepsi bude kdys si sezenes kontakt na nakeho odbornika a o vsem se poradite.preju hodne uspechu s tvoji zelvickou:));-):-D