Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druh kudlanky

Dobrý den, dnes se mi stala neuvěřitelná věc. Totiž vyrábím si paludárium se zadní stěnou a odpoledne si tam jako každý den kutím a co nevydím. Po zadní stěně mi z ničehož nic skáže asi 2-3mm velká kudlanka. Nemohl jsem tomu vůbec uvěřit, kde by se tam vzala. Raději jsem zkontroloval celou zadní stěnu a našel jsem jich víc, celkem asi 5. Když jsem je našel, měly takovou světle béžovou barvu a tmavé oči, v tuto chvíli už jsou celé hnědé. Z toho usuzuju, že se museli vylíhnout dnes, těsně před tím, než jsem je objevil. Tři z nich jsem nechtěně rozmáčkl, ale dvě mi zůstaly, tak jsem je umístil do malé plastové krabičky. Jsou opravdu hodně malé, takže má snaha detailně je vyfotit byla marná, ale přece jen jsem něco pořídil. Chtěl bych Vás tedy poprosit o alespoň přibližné určení druhu, v kudlankách se totiž nevyznám. Tou největší záhadou je, jak se mi mohly najednou v nedokončeném paludáriu vylíhnout malé kudlanky.::) Kdyby třeba mouchy nebo tak něco, ale zrovna kudlanky. To opravdu nechápu...:-/

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/1-3 .jpg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/2-3 .jpg]

[http://i53.photobucket.com/albums/g72/Letosnake/3-3 .jpg]

taky myslim,navic jestli to je nejaky maly stredomorsky druh,bude met velmi male kokony,ktere budou ve sparach korku takřka nepoznatelne...nicmene myslim že 11ks nebude konecne čislo:-Dpokavad je to opravdu tak.
ty jo,jestli je nebudeš chtit chovat,mel bych o ne nemalej zajem::)8-):))

Ano, mám stěnu taky z korku, ale ten mám doma už několik let a už jsem ho párkrát celý vydrhnul a opláchl vařící vodou. Jinak z korku mám ještě větve, které mám doma asi od listopadu-prosince, ale ty taky byly už asi 2× ponořené ve vařící vodě. Při zkouškách, jak bude terárium s větvemi vypadat se tedy ten kokon musel nějak odtrhnout od větve a přichytit na stěnu, jinou možnost nevidím. Každopádně je to velká náhoda a nemohl jsem tomu uvěřit::). Pokud teda někdo má zájem, mohl bych mu všechny kudlanky prodat, ale pokud možno co nejdřív, protože pro ně nemám octomilky:-/ Takže aby moc nehladověly.