Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní želva a mokvá?

Ahoj
Prosím poradte, před pár dny kamarád našel u řeky želvu nádhernou a dal mi jí(asi je už dospělá - je veliká),něco sem si o ní přečetla,tak myslím,že vím co potřebuje,ale mám problém...želva má na přední nožičce takový šedivý povlak jako když mokvá a zdá se mi,že se z toho ve vodě odlupují kousky,cáry ,ale ona přece "mokvat"z vody nemůžou když je vodní ne? taky se mi zdá že za posledním drápkem byla zraněná,tak jestli to neni z toho a snaží se na ni nenašlapovat a nějak není,tak nevim co s ní...Prosím poradte je mi jí líto :-(
Danča

Ahoj,
souš v akvárku má a vůbec se jí do vody nechce,i jí dost často nechávám lézt po bytě. Jinak u veterináře sem byla,ale neměl zrovna moc zkušeností s želvama,něco mi na tu nožičku dal,vypadá to že jí kousla ryba v řece,ale je to asi starý zranění. pak mě zajímá: příde mi že ve vodě být vůbec nechce a ani pod světlem,když ji pustim po bytě tak zaleze do nejtmavšího kouta a spí,vlastně často spí a vůbec nežere,působí tak staře a unaveně...