Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had se "štítí" krve?

Bohužel se mi povedlo, že jsem nesehnala přijatelně velkou myš na krmení. No a doma jsem měla jednu, ta ale byla dost velká. Říkala jsem si, že zkusím, jestli si s ní hadík poradí. Ulovil ji bez problému, ale bohužel se mu ji opravdu nepovedlo spolknout. Tak jsem ji zkusila rozříznout napůl a dát mu jednu půlku. Jenže jakmile se k ní had přiblížil, začal hysterčit a pokoušel se za každou cenu utéct z terárka. Když jsem otevřela dvířka, okamžitě mi beze strachu vlezl na ruku, což by jinak nikdy neudělal. Je to normální, že hadům tak moc vadí krev? Nebo mu vadily vnitřnosti nebo něco jiného?

Mno tak to by mě zajímalo, čím to mohlo být... když se kolem té půlky proplazil a omylem se hlavičkou dotkl střev, tak sebou hrozně cuknul a hned zdrhal na druhou stranu, vylezl po stěně ke stropu terárka a pokoušel se za každou cenu prostrčit hlavičku větrací škvírou...
A taky jste neviděli způsob, jakým se plazil. To jsem zírala - jen ve dvou místech se dotýkal země a zbytkem těla se snažil být co nejvíce ve vzduchu. Normálně ocas ve vzduchu, prostředek těla do oblouku a hlavu co nejvýš...