Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleoni - štastný konec

Ahoj všichni,kteří jste mi odpověděli na můj dotaz:
prosím o pomoc z 24.3.08.( moji chamíci přestali přijímat
potravu, lézt....).

Musím Vám s velkou radostí oznámit, že jsem oba chamíky
zachránila!!! Sice jste mi předurčovali s největší pravděpodobností
smrt, ale naštěstí vše dopadlo úplně jinak.
Začala jsem každý den ručně krmit a vitamínovat(hlavně hodně vápníku).
Samec se těší bezvadnému zdraví už od poloviny dubna, opět se prohání po větvích
a s velkým nasazením loví :)). Samičce to trvalo trošku dýl, ale k mému obrovskému
úžasu mi ve čtvrtek začala hrabat díry a hned druhý den nakladla spousty vajec ::).
Byla jsem přímo u toho a byl to docela silný zážitek. Nemám inkubátor, tak jsem vejce
nechala tak, jak je samička zahrabala, je na to místo soustředěno světlo z bodového
osvětlení a pravidelně rosím rašelinu, tak nevím, jestli se povede vylíhnutí. Jestli máte
s tímto nějaké zkušenosti, budu ráda. Po nakladení vajec i samička začala sama přijímat potravu, sice nevystřeluje jazyk, ale když jí podám cvrčka pinzetou, tak ochotně otevře tlamičku a cvčka pozře ( i několik).
Chtěla jsem se s Váma podělit o svou radost, jak vše dobře dopadlo :-D.
Ještě jedou díky .... Šárka

Díky, ...ten písek bych mohla zkusit. Zrovna jedu na Šumavu a tam se dá docela dobře nasbírat. Nemáš zkušenost s nakladenými vejci? Mam to nechat na přírodě, jen zahřívat a rosit nebo bych je měla dát úplně mimo terário? Díky

O vejcích opravdu nevím, chamíky jsem nemnožil. Zkus založit nový dotaz, nebo prozkoumej web, tam něco vždy najdeš. Jinak písek opravdu velmi moc doporučuji, terárko dostané takový estetičtější nádech a veškeré nečistoty a exkrementy jsou okamžitě vidět. Nejlépe vypadá akvaristický říční písek, ten bílo-šedivý jemný, než kopaný žlutý.