Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NEtrapim želvu hlady?

Ahoj všichni chovatele zelv. Mam maly dotaz. MAm asi 8 mesicni zelvu - vodní žlutolící . latinsky neumím ( vm že obsahuje v sobě slova FLoriana) Krimím jí granulemi, gamarusem, sušenými krevetami a když máme doma maso tak masem. PRoblém je v otm, že nevím kolik gamarusu a granulí mám daávat. Někdy jsem našla že toli kolik toho želva během určite doby sežere. Moje ale žere strašně moc a tak jí dávám radši mín, aby nebyla tlustá...NEmůžete mi poradit kolik přibližně mám dávat? Většinou dávám 1-2 velkou granuli, a asi 5 gamarusů, to míchám s krevetami a ostatním žrádlem,podle toho co zrovna doma mám. Je to aspon priblizne dobre? Netrapim ji hlady?? NEbo nebude moc tlustá?
díky za odpoved
martina

granulemi, gamarusem, sušenými krevetami

Tohle opravdu neni vyzivne krmivo pro zelvy. Nebo naopak krmeni jen granulemi muze zelve take ublizit. Takze bych rekl ze hlady trpi. Sice nepises nic jak velkou zelvu mas. Ale podle tech davek co uvadis mas zelvicku jeste malou. A tu muzes krmit treba denne do sytosti a jednou za tyden treba den vynechat. Kazdopadne zmen jidelnicek! Maso - rybi, hovezi(srdce, jatra), kureci, zizaly, patentky, nitenky, hmyz atd. Kdyz to budes pekne stridat muzes ji krmit bez obav.

Složení potravy již bylo popsáno, tak ještě množství. Většina želv je chopna se neskutečně přežrávat, proto je vhodné jí dávat 1x za den tak polovinu množství které je schopna najednou sežrat. Vhodné je i jeden den v týdnu nasadit hladovku. Dospělé želvy se krmí ještě méně. Ukazatelem správného krmení je růst, Kdy želva by měla růst pomalu ale pravidelně. Kolik měří karapax (vrchní krunýř) v 8 měsících?