Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama-poranění, strach - čím to může být?

Ahoj potřeboval bych radu...Mám agamu kočičínskou a poslední dobou je její chování více než divné....nevím čím to je ale je strašně vystrašená.Kdykoli když někdo projde nebo se jen rožne světlo tak se dá na zběsilý úprk kdy si div nic neudělá...nejhorší je to že už se ji i podařilo při takovém úprku poranit natrhla si kúži před zadní pravou možičkou přímo v ohybu...samozřejmě navšívím co nejdříve veterináře jen bych se chtěl zeptat jestli někdo neví čím to může být...děkuji za odpovědi a rady.....:.(
[mod]Změna předmětu, původně: Agama-čím to může být? (VH)[/mod]

Agamy kočinčinské bývají divoké, když s nimi neudržuješ nějaký kontakt, nauč ji na sebe, zkus krmit z peanu a podobně. Jestli agama žere a vyprazdňuje se v pořádku, tak by problém nikde neměl být, za návštěvu veterináře nic nedáš, jestli se ti nelíbí, posuzování na dálku není moc IN. Jinak na tu ránu bych dával Betadine a také možná udělal nějaké hygienicky přijatelné prostředí, nějaké jiné terárium s papírovými ubrousky - to vše jen pro lepší hojení a pro zamezení případných komplikací. Hodně zdaru v chovu ;-)

no právě že měla a o je ještě divnější...předtím při každé snůšce byla spíše taková apatická nepřímala potravu a asi za 14 dnů snesla celou snůšku kdežto teď snesla několim vajec ( zhruba 5 ) postupně v rozmezí několika dnů... a zhruba dva dny před prvním začalo to podivné chování....