Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cerastes cerastes - klidný, nebo agresivní?

Ahoj lidičky! Potřeboval bych poradit, chovám nově 2,2 C. cerastes, ale mladší samec, kterého jsem koupil teprve nedávno (asi 3 týdny), je nějak agresivní a to jsem nikdy u těchto zmijí nepozoroval. Když jsem ho zkoušel vyndat z terária kvůli přemístění k samici, najednou se po mě vrhl a málem mě kousnul. Myslíte, že je agresivní po rodičích, nebo že není zvyklý v novém prostředí? Předem díky

Když už se nase..u, a začnou zastrašovat s jejich klasickým třením šupin o boky s náznaky výpadů; = to se sice dá považovat za projev agresivity, ale v takovou chvíli asi každý chovatel zpozorní.
A tady musím souhlasit s rockviperem: Horší je tak nějak možnost podvědomého podcenění jejich zdánlivého klidu a apatie, když jsou zahrabány v písku.
PS: Před časem jsem viděl cerastesky které byly zbarvením hodně promodralé. Chováte tu někdo takto nějak výrazněji zbarvená zvířata?