Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení pohlaví u Corallus hortulanus podle drápků

Zdravim. Koupil jsem pětiletého psohlavce orinockého. Měl to být údajně samec. Dnes jsem ho osondoval a sonda zajela pouze ke třetí šupině. Takže to vypadá na samici. Zajímalo by mě, jestli se u psohlavců dá poznat pohlaví také podle velikosti drápků. Ten můj má pouze takové malinké. Bohužel psohlavce jsem nikdy neměl, tak to nemůžu posoudit. Díky.

loading...

Pokud mohu porovnavat u svych zvirat a u mladat ktera jsem odchovala, drapky urcite nejsou natolik signifikantnim znakem, aby se dalo pohlavi bezpecne urcit. Dokonce ani pocty subkaudalii neni uplne spolehliva metoda...leckdy se pocty prekryvaji. Urcite by bylo zajimave sem (nebo do vlakna Corallus hortulanusdat i fotku Tveho zvirete, jestli jde urcite o hortulana. Zda se, ze nejen ja jsem se setkala s tim, ze mi byl ruschenbergerii nabizen jako hortulanus...jen tak pro zajimavost...