Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčínská

Dnes ráno můj syn utrhl naší agamě 15 cm ocásku.
Je asi 1 rok starý a je to sameček. Už mu utrhl i silnější část ocásku.
Chtel jsem se zeptat co s tím a jestli je tu ještě šance, že mu ocásek doroste.
Doufám, že nehrozí, uhynutí zvířátka.
děkuji

Zdravím, utrhnout tak velký kus ocásku, to je docela zajímavost i pro mě, ocásek je nelámavý, takže do toho musel vložit hodně síly (agrese). Agamě ocas nedoroste, rána se zacelí a jen se ocásek ukončí, nějaká část se tedy dotvoří. Byla by dobrá fotografie, těžko se to posuzuje, ale ránu bych očistil pomocí ředěného Betadine a dal agamu do čistého prostředí, např. terárium s ubrousky apod., hlavně je zde nebezpečí, že by se do rány dostala infekce a také nebezpečí odumírání, ale to jsou jen ty horší scénáře. Určitě bych tu ránu vyčistil a pak možná i natíral pár dní nějakou ATB mastí a dal do "sterilního" terária. Držím palce a kluka od něj drž dále ;-)

To by ses divil jak lehce jde agamě utrhnout ocas. Kamarádovi stačilo, aby se mu agamka vysmekla z ruky - on se bál, že spadne tak ji zachytil za ocas a ona si ho jen svou vahou ulomila.:-/ Ale začíná jí dorůstat. Jinak taky doporučuji betadinu a čisté prostředí - ubrousky, nebo noviny.

Ještě jeden dotaz, dnes jsem zjistil, že má asi tak 5 cm pod kořenem ocasu bouličku, při zmáčknutí ho to bolí.
jinak ke konci ocásku mu zbývá asi ještě tak 15 cm. konec se mu tak nějak zacelil, zaschnul. Pořád mu to čistíme, ale začínáme se bát.ještě mu z konce leze asi kousek šlachy, co s tím?

Jej, je to docela komplikované něco radit, když to člověk nevidí, jestli se jedná o nějaký abces či něco podobného...? Je to v okolí kloaky? Já bych už raději neotálel s návštěvou veterináře, nemusíš se bát, ty částky, co se platí, nebývají zase tak ohromné a zvířeti pomůžeš. Držím palce ;-)