Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pozvánka na výstavu

Dovolujeme si Vás pozvat na unikátní výstavu obojživelníků, konanou ve dnech 19. - 25. 5. 2008 v areálu Stanice přírodovědců (Drtinova 1a, Praha 5 - Smíchov). Areál je přístupný vždy od 9:00 do 17:00. V rámci výstavy uvidíte několik desítek našich i exotických druhů obojživelníků, stálé expozice ryb, plazů želv a krokodýlů. Pro kytičkáře bude připraveno množství vystavovaných masožravých rostlin, orchidejí, tilandsií, bylinek, pokojových květin, kaktusů a sukulentů, z nichž některé budou prodejné.
Těšíme se na Vás, za stanici přírodovědců

JAna BUlantová

(více o stanici také na www.ddmpraha.cz)

[http://www.ddmpraha.cz/upload/270/letak/Vystava_mlo k.jpg]

Ve vsedni dny obvykle od 9 do 17 (to plati predevsim pro skleniky, ktere se pak zamykaji). Venkovni areal (kde v tomto obdobi muzete videt v rybnicku cernou masu ropusich pulcu nebo parici se colky) je otevreny o neco dele. Vyhodne je navstivit stanici treba v dobe konani dni otevrenych dveri, kdy je moznost podivat se i do jinak nepristupnych prostor, kde je vetsina drobnych plazu + odchovy. Samozrejme - uplne nejlepsi je dohodnout se s nekym, kdo na stanici pracuje...

Myslím, že výstava se opravdu povedla, a to zejména díky chovatelům, kteří zapůjčili svá (někdy opravdu vzácná) zvířata. K viděni bylo několik desítek druhu ocasatých obojživelníků našich i cizokrajných (+ nějaký ten červor + nějaká ta drápatka). Poměrně rozsáhlá byla sbírka cca 6 poddruhu Salamandra salamandra. Na přiložených (bohužel ne příliš kvalitních) fotografiích si můžete některá z vystavovaných zvířat připomenout, ti, kteři na výstavě nebyli si mohou třeba tipnout, co že za obojživelníka jsme tam měli :-)

JAna BUlantová

[http://files.gadjukin.net/teraporadna/obojzivelnici 1.jpg]
[http://files.gadjukin.net/teraporadna/obojzivelnici 2.jpg]