Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vodní - dotazy

ahoj,nepíšu sem poprvé,ale vždy jsem se tu dozvěděla odpovědi na své otázky,zjistila sem ale že mám těch otázek pořád dost,proto se je pokusím vypsat a za každou odpověď budu ráda.Tak mám agamu vodní jménem Ozzy je mu kolem půl roku a Ozzy mu říkám ačkoliv nevím co je to za pohlaví,pokusím se sem dostat nejnovější foto.Taky bych chtěla pořídít větší terárko aby mu vyhovolalo i v dospělosti,proto by mě zajímalo,jaký rozměr,zatím jsem věrná značce exo-terra,ale tahle firma neděla velký terárka a když pořídím obyč,budu mít problém s kabelama,kterých mám dost.A zatím poslední otázka,jestli se dá sehnat nějaká knížka o agamách,abych Vás nemusela pořád prudit,zatím díky za odpovědi8-)http://aljazeera.rajce.idnes.cz/ZIVOT_JESTERA/#DSC0 0431.JPG
Změna předmětu, původně: otázky (halapremek) (GG)
Změna kategorie, původně: Agama vousatá (halapremek) (GG)

loading...

1. Chtělo by to lépe formulovat nadpisy a neplést si agamu vodní s agamou vousatou.
2. Mám pocit, že to co vlastníš není agama vodní, ale agama kočinčinská. Často bývá zaměňována, ale je podstatný rozdíl - Physignathus lesueurii (agama vodní) a Physignatus concincinus (agama kočinčinská). Jsou to dva rozdílné druhy, žijící dokonce na jiných kontinentech. Tady na poradně máme čerstvý článek o Physignatus concincinus

[http://anastazka.rajce.idnes.cz/koralovka/images/S7 300352.JPG] Tohle je velmi mladý samec. Vidíš rozdíl ve velikosti těch hřbetních ostnů? Hlavně u kořene ocasu a na zádech?? Ta tvoje je opravdu samice. Ale toho velkýho červa bych jí nedávala. Lepší jsou švábi, cvrčci, sarančata, smýkaný hmyz a občas holata. Mimochodem myslím, že pro ještěry není dobré vyhřívání zespoda, takže topný kabel bych nedávala. Hřála bych jen žárovkami.