Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plastron...

Ahoj všichni,ke sve 6lete želvě jsem si pořídila roční hermanku. Mám ji tak měsíc doma a něco se mi nezdá. U své starší želvy jsem to nikdy nezpozorovala, tak je mi to ted trochu divné. Kdybychom si pomyslne rozdelili plastron osou na pravou a levou stranu, tak ta osa podel plastronu se mi nezda. normalne ji mela vzdycky bilo/zlutou, v barve krunyre,ale nyni se tam obejvuje ruzova barva, mám pocit, jestli se jí ten krunýřek jako nerozjíždí. Nebo je to normální, když maličkáželva roste?? Děkuji moc za vešekeré reakce

Som rada, ze nie som jedina, kto na svojich zlatickach pozoruje podobny jav. Mam ale pocit, ze aj prechod medzi stitkami je taky ako keby vystuply, mala som pocit, ze plastron je dost suchy. Napadlo ma, ci to nemoze byt tym, ze maju nevhodny substrat v terariu (mam jedlovu koru) pripadne tym, ze nemaju dost vlhko. Zacala som teda vlhcit castejsie a vo vacsom mnozstve ako doteraz, tak dufam, ze sa to zlepsi. Prikladam fotku, snad to bude vidiet...
[http://img133.imageshack.us/img133/5128/image0001xf 6.jpg]

Dakujem. Substrat som pravidelne mocila. Ked som si vcera vsimla plastron a nezdal sa mi, navlhcila som intenzivnejsie a obe korytnacky zaspali na piesku, ktory som nevlhcila... Jedna spi na piesku takmer pravidelne, druha sa pekne hrabe. Tak som teraz na pochybach, ci to zase nebola mokre az prilis... Neviete mi este poradit, co s tym? Ach jo, este bude asi nejaku chvilu trvat, kym sa naucim, co presne chcu...

A nebo taky přemístit želvu do vlhké části na noc sama. Mi dlouhou dobu protestovali a vraceli se zpátky do vyhřáté části,ale co jsem po radě zkušenějších začala přesouvat až cca 2hodiny po zhasnutí (teplotní rozdíl už není tak veliký),tak už tam hezky zůstávají a rozdíl je opravdu znát.Věřte,že se ta troška péče navíc opravdu vrátí zpátky :puff: