Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hog Island Boa

Zdravim. Na stranke www.hib.name som sa docital ze samice sa davaju naparit hlavne v zimnych mesiacoch. Da sa nejako navodit "klima" v terarku aby bola ochotna sa parit dajme tomu v letnych mesiacoch? Poznate nejake triky ako jaj navodit chutky... Dyky za odpovede...

U H.I.B postačí na navození páření celoročně oddělený chov. Pouze u samců je potřeba na 4-6 týdnů před pářením snížit teplotu postačí o 5-7st. oproti normálu. je to u většiny boa z důvodu kvalitnějších spermií. Bez snížení teploty se páří taky ale bývají ve vrhu neoplozená vejce ve větší míře než když se teplota snižuje.