Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno stavim terárko pro regiusku - vybavení?

http://img66.imageshack.us/img66/5003/p5260116jn1.j pg
Předem díky všem, kteří se rozdělí o své zkušenosti.
Jsem začátečník, tak jsem zvolil krajtu královskou (později nejspíš párek krajt zelených). Konstrukci bych měl, má 105/105/80 a je z OSB desek, ale když jsem koukal na vybavení, tak je toho tuze moc. Mám asi takovou představu - noční a denní světlo, teploměr, vlhkoměr, topný kámen s regulací nebo kabel, nějakě větve a možná živou kytku. Nevim vůbec jaký podklad, v jedné knížce je, že žijou převážně v norách či úkrytech a v druhé, že rádi lezou po stromech. Nechci kupovat zbytečný věci, tak bych rád věděl, na co nezapomenout a co by se dalo vynechat nebo nahradit.

O regiuskách už toho tady bylo napsáno dost a dost. Takže jen v krátkosti. Noční světlo - zbytečnost, topný kámen - pokud je malý (rozuměj malý příkon tudíž i tepelný výkon) je ekonomický, ale zase nevyhřeje prostor. Velký topný kámen si naopak nezadá s žárovkou co se týká spotřeby. Možná kombinace obojího. Regulace teploty - zbytečnost. Rozmístěním tepelných zdrojů po teráriu a jejich dobou činnosti (snadno zjistíš empiricky) vytvoříš patřičný teplotní komfort. Vlhkoměr pro informaci, proč ne. Větev určitě, jako úkryt je ideální větší květináč obrácený dnem vzhůru s vyštípnutým vlezovým otvorem. Miska na vodu. Živé kytky... toť otázka. Dospělá regiuska je docela statný had a může subtilnější rostlinu zničit.

:puff:

Podle me staci zarovka , miska s vodou, ukryt, vlhkomer,:-) teplomer , a poradny klacek at se krasne muze v noci prolezt:-). je to sice asi skromne ale mym regiuskam se dari.... Zbytecne bych to nepreplacaval zbytecnostma..