Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varan

Mám varana stepního, kterého jsem téměř ochočil. Nechal se hladit,spal mi na břiše,prostě klidas .Jako každé zvýře i můj varan roste a já pozoruju že už tak klidný není v ruce se cítí nejistě a když běhá v obýváku zaznamená že jsem vešel stuhne začne sičet a je vidět že ocas je v pohotovosti.V terárku je zase klidný hodný a nechá se zase hladit, ale když ho beru do ruky už se mu to moc nelíbí . Hladím ho, často do ruky ho pravda beru co nejmín ,protože když ho vezmu třeba ze sedačky, abych ho vrátil do terária je cítit, že má opravdu strach drápkama se mi zaryje do ruky a celý stuhne .Má 70cm staří dva a půl roku je to moje mimino, ale teď nevím jak to vyřešit. Vým, že je to přece jenom ještěr, ale chtěl bych, aby byl co nejklidnější, vím že to jde. Asi jsem někde udělal chybu . Mám ho rád i takového, protože si sním umím poradit. Ale byl bych rád, kdyby se vrátili ty zlaté časy, kdy jsme byli kámoši .Jestli mi k tomu může někdo něco říct, tak budu rád . S pozdravem všem Sedlák.

Mám doma Varany, hlavně teda Nilské což jsou velmi agresivní jedinci ale u stepního bych řekl že je to spíše projev dospívání. Je to něco jako když se dostává do puberty, mnoho zvířat při takovém dospívání "zkouší" kam až může zajít. Uklidním tě, je to v pohodě, dál ho ber do ruky, pokud možno ted častěji, potom ho to nejspíš přejde. Můj stepák dělal to samý, jako mimono se nechal hladit na hlavě a všude, později mně sem tam plácl ocasem ale když dorostl, vůbec si mně nevšímal a lozil po pokoji.:-)