Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mrtva zelva

Mam problem. Na tera burze v sobotu jsme si koupili 10 mesicni zelvu zelenavou. Vcera zemrela, nic nezrala, byla apaticka. Volala jsem prodavajicimu a ten mi rekl, at ji dan na mraz a zavolam rano, ze ted nema cas. rano mi rekl, ze je treba udelat pitvu, ale na veterine mi rekli, ze pokud je na mrazu, tak je to vse na nic a nepoznaji pricinu smrti. Majitel je ochotny vratit mi 1/2 penez. Ale on v podstate muze za to, ze pitva neni mozna. Co mam ted delat, jsem zoufala.:.(

Mnohem lepší by bylo dát želvu do lednice, do mrazáku nebylo třeba. Ale samozřejmě, že lze pitvat i předtím zamražená zvířata, je to poměrně běžná praxe, obzvlášť v tomto počasí. Jen potřeba počítat s tím, že mrazem bude oblivněn bakteriologický a parazitologický nález. Domluvil bych se s prodejcem, zda-li ti bude ochoten zaplatit alespoň polovinu kupní ceny zvířate a pitvu. Nemohlo se stát, že jste ji cestou domů "upekli" v autě?

Zřejmě došlo k nějakému pochybení, není normální, aby skoro roční hermanka uhynula během tří dnů, když první den žrala. Pitva by se vám nevyplatila, zvlášť když chovatel se zachoval poměrně slušně a polovinu ceny vám vrátí.
Nemohla sežrat něco postříkaného proti hmyzu? Má ve výběhu stinný kout?
V každém případě je to nepříjemná zkušenost a přeji vám s novou želvičkou větší štěstí.