Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrava

Dobrý den všem, nezlobte se,že sem zase tahám pořád omílané téma krajta a potrava, nebo spíše přijímání potravy. V lednu tohoto roku jsme si pořídili krajtu. Už druhého mazlíka, první jsme měli něco přes rok, ale bohužel nám uhynula a nikde jsme nezjitili a ani nám nikdo nebyl schopen říct proč. Když jsme Freda kupovali měl cca 100 cm a vážil 0,806 kg, teď váží 0,740 kg, myslím si, že je pořád macík, ale nechce papat a to ho máme skoro šest měsíců. Už slyším, že je to normální, ale je normální,aby myší holátko,které jsme zkusili, spalo v noci přitulené k hadovi ? Nebo je normální, aby křeček d. spal s hadem v úkrytu? Manžel se v noci šel podívat jestli se konečně zadařilo, a když rozsvítil, vylezl z úkrytu rozespalý křeček a had smotaný vzádu. Tak poraďte co s tím. Normální myš jsme zkoušeli taky, i samce i samičku,ty naštěstí s ním nespali.Mockrát děkuji za jakoukoli odpověď. Káča

Tak:
1) To, že metrová P.regius nejeví zájem o holata je naprosto normální, měla by lovit mnohem větší kořist. To že s ním hole spalo snad nepotřebuje komentář ;-)
2) Kořist jako křečík džungar., dospělé myši atd. není dobré v teráriu nechávat přes noc, pokud to budete praktikovat dál, brzy zjistíte proč(dokážou hada ožrat na kost..)
3) Vyzkoušel bych vhodnou velikost potkana, pískomila, křečka zlatého nebo mastomyši.
4) Zkontroloval bych zdravotní stav hada, roztoče atd.
5) Zkontroloval bych podmínky chovu, jestli jsou v pořádku, jestli není had ve stresu...
6) Hlavně samci regius obvykle nežerou zhruba od října do března, takže teď už by žrát měl.

Moc děkuji za rady. Křečka by jsme přes noc nenechali, ale už jsme nevěděli co. Už ho tam nedám. Zkusíme co radíte a uvidíme. Myslím si, že Fred byl z odchytu, protože, když jsme si ho přinesli ze zveráku domů, najednou jsme objevili zpoustu roztočů,hlavně kíšťata, ale teď už je vše v pořádku. Podmínky snad má taky dobré. Uvidíme co řekne na potkánka.Hned volám manželovi, aby ho sehal:-D

Fredík má terárko o rozměrech 100x60x60. Úkryty, kytky atd.. Jako podklad máme rašelinu smíchanou s drobnými kamýnky, co se dávají do akvárka. Vlhkost přes den je okolo 50%, dočetla jsem se, že když nechci pářit krajty, nemusí se dodržovat období sucha a období dešťů.Teplota je okolo 28 a pod lampou je i víc. Miska normál. Fred je stejně pořád zalezlý, tak se mi zdá, že se ani nenapije, protože ani nic nevyprodukuje. Dvakrát za toho půl roku jsem sbírala moč, nic jiného.Někdy si myslím, že nemáme ani hada. Vím, že je to spíše noční tvor, ale ta první občas alespoň vylezla a vyhřívala se pod lampou. Asi to chce čas.:.(