Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrání

Čauec :-D. Mám hotové terárko pro obsoletu a už tam dokonce bydlí :puff:. Na každé straně terárka mám větrací mřížku. Napadlo mě pro lepší cirkulaci vzduchu připevnit na jednu mřížku FAN ventilátor a ten by odsával z terária vzduch (na druhé straně by se nasával) Pomocí PWM regulace bych ventilátor zreguloval na hodně malé otáčky (3ot za s). Zdá se mě že ten vzduch tam dost "stojí". Ten ventoš by mohly spínačky spínat jen 3x denně na 10-20minut. Mám to tam hodit nebo je to zbytečnost? Mě by teda ten teplý stojatý vzduch vadil :-D.

Jestli máš jednu mřížku dole a jednu nahoře a v terku žárovku, tak teplý vzduch od žárovky půjde horní mřířkou ven a chladný z místnosti se bude nasávat dovnitř spodním větráním...takže by to proudění vzduchu měko být zajištěno i bez větráčku;-). Toť moje úvaha:puff:

Jestli máš jednu mřížku dole a jednu nahoře

- potom se ale může vytvářet nežádoucí průvan, který může být v jistých případech zdrojem obtíží.
Já zase zastávám názor, že čím víc vzduchu, tím líp :)), je to ale jen zřejmě otázka vkusu. FANy používám u korálovky ve vedrech a je to pohoda. Ale taky si myslím, že bez nich by to v klidu zvládla taky. ;-)