Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vejce - oddělování a následná péče

Jako tradičně řeším klasický problém se slepenými vejci s jedním co je špatné. Normálně je odděluji co se dá (prostě odstraním co možná největší část špatného vajíčka) a vzniklé místo posypu nějakým vysoušecím práškovým preparátem (třeba i s desinfekčními účinky). Nikdy jsem neměl problém, ale zajímalo by mě, jak to řeší ostatní :) Vím, že tady taková věc byla už řešena, ale nenašel jsem. Jak to řešíte? :)

VH

Jak u krajt tak užovek špatné vejce neodděluji, mnohdy to ani neni technicky možné. Pouze odstraňuji mechanicky plíseň a nikdy se mi nestalo že by se od něho zkazili ostatní vejce. Popravdě řečeno jste první o kom slyšim že vejce odděluje.

Na to přesně odpovídám já neoplozená vejce neodděluji. Platí co sem psal výše. U Python curtus se mi stalo že samice nakladla vejce do kuželu cca 24 a v prostřed toho slepence bylo neoplozené vejce ikdyž celé splesnivělo ostatních se to vůbec nedotklo a líhnivost 100%. Neodděluji je ani když to jde a neznám nikoho kdo to dělá. neni to potřeba. To je samozřejmě můj názor pokud vy je chcete oddělovat je to zase vaše skušenost.