Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan

ahoj,máme maleho varana stepáčka.Prvni den sežral kousek masa,cvrčky a malinké holátko nechtěl.Od te doby nežere,slábne a nevíme,co s nim.Veterinář neporadil nic.Mam ho zkusit nakrmit?

Docela pochybuji o tom že za 3 dny slábne. Jak dlouho ho máte neni to stresem z nového prostředí. Každopádně buďte v klidu 3dny nic neznamená. Varan neni křeček. V jakých podmínkách ho chováte? Má úkryt? Chladné místo a místo na vyhřátí? Za další pokud ho denně taháte může to být také tim. Jákou mu nabízíte potravu?

Tak tím bych se ještě rozhodně neznepokojoval. Změna prostředí dělá své a je normální, že než si plazák zvykne na nové prostředí, tak odmítá potravu. Já osobně nemám s varany osobní zkušenosti, ale nechal bych ho teď co nejvíc v klidu a vidělo by se. Vyšetření trusu by nebylo na škodu.

edit/ drobek - sorry, pozdě ;-)