Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oteklá čelist u psohlavce orinockého

Zdravim. Dneska jsem si všiml u psohlavce, že jeho spodní čelist je nějaká větší a vypadá jako oteklá. Ještě včera bylo vše v přádku. Včera večer jsem ho krmil. Sežral jedno větší mastomyš. Ulovil jí na zemi, a pak si jí vytáhl do větví a tam jí sežral. Myslíte si, že se mohl při lovení nějak zranit, nebo že ho mohla ta mastomyš kousnout? Žádná zranění tam na první phled vidět neni. Přidávám pár fotek. Předem dík za Vaše názory. [http://img61.imageshack.us/img61/4821/psohlavec001j o7.jpg][http://img56.imageshack.us/img56/4641/psohlavec003f m5.jpg][http://img361.imageshack.us/img361/8804/psohlavec00 4jf5.jpg]

No jen tak na první pohled to vypadá jako absces. Mohl se klidně zranit při krmení a rána se mu zanítila a došlo k nahromadění hnisu. Chtělo by to určitě veterináře, dřív než to praskne:-|
*jednou jsem takovou věc viděl u kočky na krku, kde měla obrovskou bouli plnou hnisu, přitom ranka na kůži byla malá. U doktora jí to rozřízly, vymáčkli hnis, vydesinfikovali a kočka zatím úspěšne žije:))

Něco podobného měla setřina guttáta, ale jen na jedné straně tlamy, do které ji kousla myš. Byl to zánět, vymačkávala jí to a desinfikovala roztokem betadinu. Užovce se zánět stěhoval různě po tlamce, pak musela jít za veterinářem, protože to trvalo dlouho a měla strach z hniloby tlamy. Dostávala antibiotika a pak se jí to spravilo. Teď už je v poho.
Radši zajdi k vetovi.

Mohla jí trefit ta mastomyš a takhle mu to nateklo. Něco podobného se mi taky stalo, mastomyši jsou pěkný s…ně

- mám podobnou zkušenost, jen s imperátorem. Kousnutí od potkana- nateklo a druhý den to splasklo a vše OK. Jinak na mastomyši fakt bacha, jsou to většinou hbité a agresivní s..ně, jak říká jelen.
jelen: Už aby to bylo, sem zvědavej co z toho vzejde za mladé, už ti nežere předpokládám..:beer: