Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ptyodactylus hasselquisti

Zdravim všechny...Mám pár dotazů s chovem Ptyodactylus hasselquisti:
1.Kdo máte s tímto druhem gekona nějaké zkušenosti, tak se podělte o informace, prosím
2.Po jaké době je vhodné krmit zvíře, když jsem si ho včera přivezl
3.Ideální teplota

Když si na něco vzpomenu , tak to sem ještě připíšu...zatím díky moc:-);-)

Zdravím, dneska jsem se nudil, tak jsem ti něco přeložil z německých stránek, myslím, že by to mělo pomoct! ;-)

Pro dvě zvířata by mělo být terárium asi 40*30*40. V přírodě tato zvířata obývají suché oblasti (pouště) a proto bychom se měli snažit vytvořit terárium ve stejném typu – červený nebo bílý písek, kameny, jeskyně, dřevo a také napáječka. Po vytápění terária postačí obyčejná žárovka, wattáž dle velikosti terária a také se doporučuje UVB zdroj, jelikož bylo prokázáno, že má vliv na zbarvení zvířat. Strava – 2 – 3x týdně, krmíme cvrčky či larvy. Nenechávat živé krmivo v noci volně v teráriu, aby nebyla zvířata pokousána. Vitamíny – důležitá část potravy, hlavně vápník a další, postačí Roboran či Nutrimix a sépiová kost. Teplota – mimo zdroj okolo 26-28°C a pod zdrojem až 40°C, noční teplota by neměla klesnout pod 18° C!