Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada žárovky na vytápění

Dobrý den,
buduji další terárium pro Boa constrictor imperátor. Velikost asi 150 - 100 - 60.
Na netu jsem narazil na topné folie, máte někdo praktickou zkušenost?
Chtěl bych ji použít na místo vyhřívací žárovky a osvětlení řešit UV zářivkou, jelikož mi zbyly nějaké tělesa a trubice v zásobě. Další vyhřívání by řešil klasicky topný kámen.
Dík za reakce.
Tady je odkaz na topnou folii, kterou uvažuji použít:http://www.terko.cz/eshop/show_product.php?code=F-P E18510011

Topne folie se vecsinou resi tak, ze se davaji na dno terarka z venku. Je moznost i ze vnitr, ale to bych moc nedoporucil. Prestup tepla z venku pres material terarka neni moc tzv. O.K. Jsou tu velke straty tepla atd..... Jiz folie nepouzivam, ponevadz mam sklenena terarka a pri "vyprsknuti" vody na sklo na dno skla praskala. Folie nezatracuju, ale snad najdou uplatneni u nekoho jineho, ......treba u nekoho, kdo ma terarka z jineho matrose atd.... Tot moje skusenost. Spis bych tam dal jenom ten kamen (zalezi take na velikosti i watazi kamene...) a trubice.

Ten kamen jsem si udělal z dlažby 60x60cm. Mam v něm zalitej topnej kabel 80W s měděnou trubičkou uprostřed ve ktere je čidlo od podlahoveho termostatu. Jinak smyčky kabelu mam zhruba po pěti cenťakach. Je to super ale finančně docela nakladny-ja jenom do toho šutru vrazil tak ty 3000Kč! Což neni zrovna malo :-/ Jinak terko mam docela veliky a navic v chladnějši mistnosti takže vyhřat cely rozhodně nejde-to bych se fakt nedoplatil :-D Minimalni teplota tam je asi 20-23 stupňu teď v letě v zimě tam bude ještě min. Pod bodovkou to mam vyhřaty na 35-40 stupňu a šutr si reguluju sam podle teploty v mistnosti... ;-)