Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SOS problematická samice

Ahoj.
Mám problém se samicí užovky červené. Nechce žrát po snůšce.(věk samice cca 8 let samec 5 let)
Samice se se samcem začala pářit už v únoru. Nezimuji, jen jim dopřávám odpočinek s poklesem teploty a vytrávením (v únoru došlo u nich ke zvýšení teploty). Vajíčka byla nakladena 12.4. (samec byl od samice oddělen asi tak v půlce březosti, protože ji napadal). Samice snesla asi tři dny po hlavní snůšce ještě pět vajec neoplozených(dohromady 33) a nastal u ní problém s nedostatkem vápníku, což mi řekli veterináři. Do tři dnů po snůšce se zakalila a poté normálně svklékla. Do té doby dostávala koupele ve vodě s tabletami vápníku, kterou vždy lačně pila. Po svleku začala normálně přijímat potravu a sežrala jednu menší a dvě velké myši posypané směsí vitamínů s odstupem týdne. Poté začala opět snášet vajíčka. Cca tak po dvou dnech 2-3 vajíčka žlutá, neoplozená, ale přestala absolutně žrát a je docela hubená, po té velké snůšce ještě nestačila nabrat.Mám o ní strach, když byl venku samec, plazil se okolo jejího terária a ona na něj velice živě reagovala, když jsem jí otevřela, hned se po sobě plazili, tak už je k sobě nepouštím.

Díky za radu, veterináře kažpopádně vyhledám. Jednalo se o mou první snůšku vůbec a povedlo se mi nakonec po peripetiích pět krásných prcků:-D. Jen mě zarazilo, že vejce začala snášek tak dlouho po "hlavní" snůšce