Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skořápky pro želvy

Dobrý den,četla jsem,že je dobré dávat suchozemským želvám skořápky z vajíček,ale bojím se jim to dát,aby jim to nepořezalo střeva,když na to nejsou zvyklý.A mají se rozdrtit úplně,nebo můžou i kousky?Nemám s tím zkušenosti,potřebovala bych poradit,děkuji.

Pokud máte obavy, můžete skořápky nahradit například starou zvětralou omítkou, nebo nahrubo nadrcenými calciovými tabletami. Myslím ale, že ty skořápky budou jednodušší, já je dávám již řadu let a želvy jsou stále v celku. ;-)
Navíc je to jeden z nejpřirozenějších zdrojů Ca

Dobrý den, želvu (T.graeca 8 let) mám na zahradě a už ji ani přes léto neschovávám. Vždy si zaleze kde se jí líbí nejčastěji pod palety. Když je najezená nevyleze třeba 3 dny. Všiml jsem si, že vyhledává různé kamínky a kousky kostí co odpadly psovi. Tak jsem jí ty kousky rozlámal v prstech a nevěřil jsem svým očím co všechno do sebe dostala. Docela jsem měl strach, jestli jí to nemůže poškodit střeva. Myslíte, že má želva tak silné zažívání, že ty kosti naruší nebo rozpustí? Jinak samozřejmě na psí granule také chodí. Martin