Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem boule na hlavě

Zdravím,
z nějaké mě neznámé příčiny má moje krajta na hlavě bouli,nechapu kde k tomu přišla:-/.
Jinak se chová uplně normálně, loví a žere taky Ok.
Myslíte, že se to zpraví, nebo mame radši zkusit doktora??
[http://img124.imageshack.us/img124/8138/p6250038wu8 .jpg]
[http://img396.imageshack.us/img396/2259/hlavaqb9.jp g]
[http://img396.imageshack.us/img396/6005/dsc01928hlg 1.jpg]

No na pohled to není obvyklé, pokud to tam již dříve nebylo a ted to vylezlo ven tak by bylo dobré se na to podívat blíže. Zkus to jemně prohmatat jestli je to spíše tvrdé nebo měkké. Ale pokud je to jen na té hlavě tak bych řekl že to může být jen nějaký slabý zánět například jestli se dříve někde had škrábl a něco se mu tam dostalo. Hlavně ted dbej dost na čistotu a hygienu hada. Prohlédni ho po celém těle jestli se mu ty boule nedělají i jinde. Potom dej vědět, ale nebude to nijak vážné podle mého...
Pokud to bude opravdu jen nějaký zánět a nepůjde o bakteriální nákazu dá se to léčit jednoduše..Držím palce ať to nic moc není:puff:

No vídíš, bude to v pohodě, hele nechej hada nejprve svléknout, potom co bych udělal já že bych opravdu ranku jen malinko napíchl nebo nařízl, snažil se to vyčistit a potom to potřel ředěnou desinfekcí. Rány u hadů se velice dobře hojí, maj tuto skvělou vlastnost...:))

jo a abych nezapoměl pokus se v terárku nejít místo kde se poranil. řekl bych že by to mohlo být někde na tom kořenu - nějaký nalomený kus dřeva, tříska a pod. Hadi se při svlékání otírají o cokoli co je alespoň trochu drsné aby su kůži svlékli a je možné že jak začínal jako obykle od hlavy, napíchl si tam tu třísku;-)

Jo, je fajn že se hadům rány tak krásně hojí. Jednou si mi přihodilo že moje regiuska se při rvačce s potkanem nějak natrhla a na krku měla ránu že jí šly vidět skoro vnitřnosti3-[... Naštěstí mám doma na to nádobíčko a opatrně jsem ji tu ránu zašil rozkladatelnou nití... Po týdnu byla nit pryč a po cca 3 měsících tam nebyla ani jizva;-)