Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nhandu chromatus

Dobrý den, dnes mi přišla od jedné chovatelky Nhandu chromatus 8.sv. Nemám žádné zkušenosti s nemocemi nebo poraněním, ale hned na první pohled je vidět že má něco s nohou. Vipadá méně pohyblivá, je jakoby nahnědlá a hubenější než ostatní. Podle mě vipadá tak ňák vyschle. Poraďte co to může být a jestli se to dá do pořádku. Foto momentálně nemohu udělat, ale v nejbližší době se pokusím přidat. Všem moc děkuji za názory.

Obávám se, že bez fotky ti nikdo smysluplně neodpoví. Pokud pavouk vypadá jak popisuješ, dej ho do terária s vlhkým substrátem a mokrým koutem, teplotou okolo 25°C. Zlomená nebo jinak poraněná noha není u bezobratlých žádný problém (pokud z ní nic neteče). Bohužel většinou platí, že nemocný pavouk je za chvíli mrtvý pavouk. Tohle počasí je opačný extrém, po mrazech v zimě, kdy není příliš vhodné zvířata vůbec posílat;-).

Podle popisu mi to pripada jako by slo o regenerat nohy. Zeptej se puvodniho majitele, jestli v minulosti dotycny pavou o nohu neprisel. Po dvou svlecich byva rozdil regenerovane nohy oproti ostatnim jeste znatelny, po dalsim svleku uz neni poznat nic.