Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za užovku??

Ahoj:)
Mám takový problémek, no není to problém, spíž zvědavost:)
Máme doma půjčenou užovku. Ti co nám ji půjčovali, říkali, že je to užovka čtyřpruhá. Hledala sem o ní cosi na internetu a máme doma knížku o hadech a vykoumala jsem, že je to nejspíž užovka černá (e.o.quadrivittata)Vypadá stejně jako užovka čtyřpruhá, má čtyřy dlouhé pruhy, ale nemá takový ten černý proužek u očí. A na zádech?:D má takové skvrny...
Tak mi prosím poraďte
Fotku popřípadě najdete tady na té adress: Snake-90134860

Děkuji:)

Je to užovka (Elaphe obsoleta quadrivittata syn.Panterophis alleghaniensis) pruhovaný poddruh
užovky černé (starší název je užovka čtyřpruhá ,který se ale používá i pro užovku (Elaphe quatourlineata)známou taky jako užovku pardálí...:-)trošku komplikované...

Dovolím si zneužít komplikovanosti názvů Elaphe obsolety a měla bych tento dotaz:
Poslední dobou zjišťuji přejmenování známých druhů "elaphe", "natrix" apod. Je to delší dobu, nebo jsem zaspala? Popř. mohli byste poradit zdroj, kde jsou tyto změny?
Děkuji.

Ahoj,

nové názvosloví se objevuje prakticky neustále, nicméně přeřazení amerických užovek (guttata, obsoleta) do rodu (de facto vznik nového rodu) Panherophis je záležitost stará minimálně 2 roky. Nicméně většina chovatelů používá zaběhnuté " elaphe "