Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hrabamí v koutech teraria

Dobrá den,
Mam samicku která asi poslední tri dny v kuse hrabe diry, v koutech teraria, je sama (nesparena), tak sem se chtel zeptat jestli treba nema zadrzena vajicka? A jestli se mam strachovat nebo ne.
Dekuji za odpoved

Já to dělám tak: Vemu velkou zavařovačku - 5l, dám do ní vlhký vermikulit, přendám do ní samici, přikryju hadrem, ještě před tím změřím teplotu ve vermikulitu a v okolí zavařovačky..... No, zatím se to vždy povedlo. Takže myslím že by to mělo fungovat i u tebe....

samec ma o hodně větší přilbu než samicka

A tak se pozná, že chce samice klást?? :-D
Pozná se to tak, že samice lozí po dolních částech terária a jednoduše se snaší všude prohrabávat, hledajíc místo ke snůšce. V době březosti by také měla změnit barvu, ale nejsem si jist, jestli i při planné snůšce, nemám zkušenosti. Vůbec nejlepší je mít kladiště připraveno stále.