Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem korálovka šedá nechce už přes měsíc žrát a jen popoleze

Dobrý den,pravidelně pročítám příspěvky a rady o hadech,ale radu na můj problém jsem nějak nenašla.Jestli jsem jí přehlídla,tak se předem omlouvám.Moje korálovka jedla naposledy 23.5.,vždycky zbodla myš ani nemrkla,ale od té doby nic.Přestala se mi i nějak pohybovat po terárku,každý večer si vylezla nebo tam šmejdila jak divá,teď nic.Jsou jí 3 roky,samice,nezazimuju ji,jedla pravidelně jednou za 4 neděle živou myš.V terárku vše v pořádku.Děkuji moc za odpověď,snad jsem uvedla vše co je třeba.

Podmínky má pořád stejné,teplota pod lampou 28-30 stupňů mimo kolem 25. Na dně má kůru s jemnýma kamínkama.Ještě jsem zapoměla napsat,že asi před týdnem vyloučila dvě měkké kuličky,hnědozelené barvy,dohromady byly velké jako nehet na malíčku.Nikdy jsem s ní problém neměla až teď.Se samcem nikdy nebyla.

Korálovka šedá? můžete napsat vědecký název? (že by L. mexicana?)
Je možný, že teď nežere kvůli vysokým teplotám, zkuste si změřit znova teploty, jestli nejsou moc vysoké. Nebyly ty dvě kuličky náhodou ty jemné kamínky co tam máte?

No vzhledem k tomu, že teď trus neseberete, možná bych ji vzal k veterináři, ať udělá výtěr kloaky a rozbor. Ale ještě bych s tím určitě počkal, jestli krmíte jen jednou měsíčně (2letou užovku bych krmil asi častěji, 1myš za 4 týdny je podle mě málo), není to pro ni nic neobvyklého, když nežere 5 týdnů.
Třeba někdo poradí lépe.