Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení gekonů mravenci? je to možné?

Ahoj, je to možná blbý dotaz ale přece jen...když jsem sledoval své L. lugubris jak si šmakují na mikrocvrčcích tak mě napadlo, že je to vlastně něco jako mravenci... Myslíte že se těma obyč černýma mravencema dá krmit? máme jich plný skleník a tak by se mi sháněli líp než mikrocvrčci :-) dík za odpověď :)

No mravenci většinou nejsou běžnou součástí zvířecího jídelníčku, a pokud jo tak jsou na ně zvířata specializovaný (u ještěrů třeba moloch ostnitý(Moloch horridus) ). Mravenci v nebezpečí vylučujou kyselinu mravenčí, která je pro mnoho živočichů nepříjemná - nedobrá. Také mají poměrně silná kusadla. Takže si nemyslím, že by je tvůj gekon vzal.;-)