Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boulička

Dnes jsem objevila na levé straně hlavičky u své želvy nádherné (asi 10let stará) bouličku. Na pohmat není úplně tvrdá, lehce zarudlá. Želva už asi tři dny neustále odpočívá na kameni a do vody moc nechodí, ale jinak žere dobře. Přikládám foto, snad to bude dobře vidět. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Popř. jak to řešit? Želvu mám ještě jednu, obývají jedno velké akvárko, ta je v pořádku.
[http://img228.imageshack.us/img228/2548/dscn1904ku6 .jpg]

Tak včera máme za sebou návštěvu veteriny. Želva dostala injekci antibiotik (další nás čeká zítra a pak ještě jedna v neděli) a injekci vitaminů. Prý to vypadá na abces, pokud se to léčbou nevstřebá, bude se to muset vyříznout. Ozvu se.

Dostali jsme baytril (snad se to tak píše). Včera jsme dostali třetí injekci a boulička je už znatelně menší a není zarudlá. Želvák už také neodpočívá celý den na kameni. Injekcí dostane celkem pět, ale pak nás stejně nejspíš čeká vyříznutí.