Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odčervení želvy

Ahoj,potřebovala bych poradit.Před týdnem jsem si pořídila svou první pardálku,narazila jsem na ní ve zverimexu ale byla v dobrých podmínkách,čilá,vše v pohodě, žere, zatim je v karanténě.V Cites má uvedeno zemi původu Zambii,stát dovozu Slovensko,tak pokud tomu správně rozumím-byla odchycena v přírodě nebo je z farmy v tý Zambie? Ptám se proto jestli bych jí neměla pro jistotu odčervit... Vylučuje i žere normálně, prohlížela jsem trus - vypadá ok,nic neobvyklého. Svoje ostatní želvy chovám pouze venku, nikdy jsem je neodčervovala, nechávám to na přírodě. Ale u téhle trochu váhám,byla v tom zverimexu a buhví kde předtím... co myslíte? A ještě jeden dotaz - věk v Cites neuveden, délka plastronu 8 cm a váží 183 gramů, jak může být stará? Dva, tři roky? Díky..

Vzhledem k tomu, že okolo malých importovaných pardálek je třeba nějakou tu dobu chodit "po špičkách", žádné kroky "pro jistotu" bych nepodnikal. Myslím, že po takovém dovozu má želva plné kecky toho, zadaptovat se na změnu podmínek a ovlivnění celé bohaté škály mikroorganismů pomáhajících trávení, ke kterému bezpochyby vlivem odčervení dojde, bych neriskoval bez konkrétního důvodu. To vám ovšem nebrání zjistit stav zasláním trusu na rozbor.