Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení teraria

Ahojky,začínám s teraristikou a chtěla bych se zeptat na osvětlení pro užovku červenou.Terarium mám vysoké 250cm a budu tam mít dva,ale nevím jaké je dobré osvětlení jestli mám koupit nějaké přímo pro teraria třeba EXO TERRA nebo stačí obyčejná žárovka.Předem děkuji za odpovědi.

250 CM pro užovku? To je velice luxusní a hodně. Pro hady je dle mě zbytečné tam mít nějaké speciální žárovky, typu UVB a podobně, použil bych možná pro osvětlení nějakou bílou zářivku a pak nějaké bodové žárovky ;-) Držím palce se začínajícím chovem ;-)