Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní chyby v chovu - úmrtí

Ahoj všichni, já si to tady pročítala, hledám všemožně pomoc. Můj chamík (samička cca 1 rok) mi přestal před třemi týdny přijímat potravu, je apatický, před týdnem se mi už i válela po zemi, ale nějak jsem ji z toho nejhoršího vyhrabala. Teď nemám zdaleka vyhráno, jeden den je fajn a druhý hůř, nicméně se už alespoň udrží na větvi. Krmím a napájím ručně, cvrka není schopná lapnout, natož pozřít. K Šárce jste byli docela drsní, já toho měla opravdu nastudováno dost, chovám i jiná terarijní zvířata a těch základních prohřešků jsem se vyvarovala. Co se týče vitamínů, UV záření a tepla je vše jak má být. Problém je v tom, že třeba tady u nás na Zlínsku není odborník, který mi řekne, má tuhle a tuhle nemoc a takto to budem léčit. Nikdo nic neví, říkali mi utratit, jenže já vidím, že má vůli k životu, nevzdala to v tom nejhorším a já to udělat nechci, takže bojujem o život.
Neznáte někdo prosím nějakého odborníka klidně i dál od ZL, jsem tak zoufalá, že zajedu kamkoli. Díky předem K.

Ahoj všichni, moc díky za kontakty i pozvání na kafe - někdy se ozvu :)
Už to všechno obvolávám, páni doktoři kupodivu ochotní, naši zlínští MVDr. tragédi
mi nabízeli jen a pouze injekce... K dotazu, na sluníčko je Bobulka zvyklá, slunívám ji de fakto každý víkend, ale těch posledních 14 dní, co měla na kahánku, už jsem ji nevenčila. Balkonem bohužel nedisponuju a tahat ji autem k našim na barák mi přišlo být v jejím stavu docela stresující. Jinak v podstatě každým dnem sleduju nějaké zlepšení, včera baštila červy, tak snad doufám, že zase bude líp. Já už chovala kdejakou havěť a zvířenu, ale tohleto zvířátko mě paradoxně vzhledem ke své křehkosti překvapilo, je to bojovník a má vůli žít, to je pro mě důležité. Takže znovu všem moc díky, já se snad ozvu s dobrou zprávou, jestli jsme to rozchodili. K.