Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán nežere

Mám 2,5 roku starou leguání slečnu, před časem přestala žrát, objevil se u ní zánět v tlamě, který byl vyléčen. Léčba zahrnovala několika denní manipilaci s leguánem při krmení a podávání léků. Bohužel si na to tak zvykla, že už odmítá zůstávat v teráriu a způsobuje si dosti ošklivá zranění když se snaží dostat ven, což by nebyl takový problém. Ale je to už víc jak měsíc co je leguán vyléčen a ona odmítá sáma přijímat potravu.To že si ji nevezme v teráriu dobře, ale mimo terárium je schopna sežrat vše co ji přijde do cesty-pokojové kytky,třásně z koberce,květináče,igelitové pytlíky,. . .(zatím se ji nic takového nepodařilo,byla včas zastavena).Nastraženou zeleninu,ovoce pampelišky a další dobroty rozmístěné po obýváku však směle přehlíží.ani se sama nenapije.Má proveden RTG a odběry- vše v pořádku.Do doby než onemocněla žrala bez problémů.
Prosím pokud by měl někdo nějaký tip jak ji přesvědčit aby sama žrala, napište.
předem moc dík.

No žádná sláva. Je horší jak malý děcko, žere každý den při večerníčku, vysloveně si to vymrčela. Večer ji vezmu k televizi, ona se nažere a spokojeně mi usne na břiše. je to jediný kdy se nažere sama, v terárku vydržela až dva týdny nežrat, ale pak už jsem to nevydržela já, jelikož zní zbyvala jen kost a kůže.Není nad to když si domácí zvířátka podmaní páníčka.