Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křídlatka - náhrada pralesu?

Zdravím, mám pro agamy kočinčinské letní sídlo a rozhodl jsem se jim vybudovat takový menší prales. Určitě všichni znáte "český nepravý bambus" - Křídlatka česká, roste to u nás hojně, takový velký plevel a vypadá jako bambus. Myslíte si, že bych jej mohl použít? Není nějak jedovatý, že? Děkuji za názor a přeji hezký víkend! ;-)

Já vím, co je to za prevíta, učili jsme se o tom v botanickém semináři, ale taky jsme si říkali o nějakém výhodném využití, všichni na chudinu potvoru nenadávejte. Nakonec jsem nasadil nějaké japonské nebo čínské kopřivy, sám nevím, dal mi to kámoš, prý nepálí a rostou jako z vody a dodal tam větve ;-)