Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná- nechutenství

Dobrý den, chovám dvě samice želvy nádherné(7 let) zatím jediný problém byl v začátcích chovu, a to nedostatek vitamínu A u jedné želvy (vyřešeno u veterináře) vím že to asi nemá žádnou souvislost, ale....... Tato želva již 13 dní nejí a začala být apatická, druhá želva je však naprosto v pořádku. Akvárium je vytápěné, osvětlené, dodávám pouze vápník, strava- nejvíce granule. Předem dík za radu.

Želva nemá žadné vnější příznaky, krunýř je tvrdý a správně zbarvený, kámen spolknout mohla (používám kameny o průměru cca 0.5cm), ale ještě sem neviděl ani jednu z želv že by zkošela jíst kameny, používám granule Reptile Pelletes. Chtěl sem se ještě zeptat po jaké době bych s ní měl zajít k veterináři. Předem dík.

Tak, to jsem nějak zapomněl dodat - osobně krmím vším možným od šneků, žížal, ryb až právě po granule. Vzhledem k tomu, že se tímto ale zabývám poněkud hlouběji, můžu zodpovědně říct, že jsou mizerné granule a kvalitní granule - a ty co jmenoval tazatel, patří spíš k tomu lepšímu průměru, ikdyž netvoří špičku.

co se, malpolone, týká krmení čistě granulemi, to je debata na "trošku" větší prostor, osobně mohu jen říci, že kvalitní granuláty bych rozhodně neposunul na "pouhý" doplněk. Ale třeba máte diametrálně odlišnou zkušenost.

Musím, se přidat k Malpolonovi, že granule nebudou zrovna ideální, i když jsou lepší než špatné krmení pouze masem.

Vzhledem k tomu, že se tímto ale zabývám poněkud hlouběji, můžu zodpovědně říct, že jsou mizerné granule a kvalitní granule

tímto se taky zabývám a zatím jsem zjistil jen, že jsou granule levné a granule drahé a mezi sebou se liší pouze barevným obrázkem na obalu. Poznat ty "pravé" tak je budu taky kupovat a docela by mne to zajímalo.

K původnímu dotazu mne nic nenapadá. To, že pár dní nežere problém není, ale že je apatická už jo. Zkus popsat pojem "apatická" přesněji.