Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nafukování tlamy u štíhlovky

Zdravím, už pár týdnů mám takový problém s gemonensiskou. Při jednom krmení dospělou myší ji pravděpodobně myš kousla dovnitř tlamy na spodní čelist a od té doby každou chvilku otevírá opuchlou část čelisti. Čekal jsem, jestli se ji zranění zahojí, ale zatím nic, tak bych se chtěl zeptat na radu. Měl bych nějak zasáhnout, nebo by se to mělo samo zahojit? Stalo se Vám někdy něco podobného?

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o zánět po kousnutí, možná se v tlamě i vytvořil absces. Doporučuji Vám navštívit veterinárního lékaře, který léčí i plazy. Zkontroluje tlamu, případný absces rozřízne, vyčistí a nasadí antibiotika. Hodně zdaru!