Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozkrmování mláďat gekonů

Jak už jistě nadpis napoví, zajímalo by mně jak přimět mladé ( vylíhlé ) gekony k tomu aby sami začali přijímat potravu. Čili jak je rozkrmit když nezačnou žrát sami... Hlavně by mě to zajímalo konkrétně u těchto gekonů: Hemidactylus frenatus, Rhacodactylus ciliatus. Jsem hadař v tomto oboru nemám moc zkušeností a už vůbec ne s čerstvě vylíhlími mláďaty. Předem dík ;-)

Ahoj,

já jsem se s tímhle u ciliátů nikdy nesetkal - ty už tenhle problém máš nebo se připravuješ předem? Docela by mě to překvapilo, že by takhle stávkovali.
Běžně mládě vyleze z vejce, druhý až třetí den se svlékne a začne baštit. Jako nejlepší krmení pro čerstvá mimina se mi osvědčili cvrčci do velikosti 5 mmm, lépe o malinko menší. Lze nabízet přesnídávku, kterou by potenciální nežravec mohl olíznout (třeba když mu dáš kapku na nos), ale z 90 % preferujou malí ciliáti cvrčky.

S frenatama zkušenost nemám.