Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený

Dobrý den, mám leguána zeleného, ale v poslední době nějak zapáchá nevím z čeho to je, ale chtěla jsem se zeptat, o je většinou otočený pravou stranou ke mě a teď když jsem asi s ním povídala, tak jsem mu dala i žrát a všimla jsem si takových boulí. Nevím jestli to jsou paraziti či co, je má bouli na ocase a na noze, nevím co to je, ale pošlu vám fotky. Jestli máte nějaký nápad, tak bych byla vděčná, ale pokud myslíte že to je něco co by se mělo nějak léčit, tak bychom se kdyžtak

Určitě sem dej nějaké fotky aby bylo dobře viditelné co by to mohlo být. Měl bych ještě jeden typ - kromě toho co tady kolega uvedl. Ty boule by mohly být příznakem tzv " Stafilokoka " . Jedná se o bakteriální onemocnění...Každý takový tvoreček má běžně ( přiměřené množství ) těchto stafilokoků - dá se to i u lidí určit z krve v procentech...Stafilokok se objeví pokud je organismus vystaven nějaké silnější zátěži a pokud se organismus oslabí tak se stafilokok rychle množí a pokud se s tím rychle nevypořádá tak to roste a roste. Projevem jsou nejčastěji otoky, boule, později otoky kloubů, záněty, potom to jde na ocas, později to přejde na tlamu, objeví se krvácení z tlamy, potom:x: ( Tedy v tom nejhorším zcénáři...)
Dám ti radu jak určitě zastavíš narůstání těch boulí...U leguánů, varanů a ještěrů celkově velmi dobře zabírá B-Komplex, běžně k sehnání v lékárně za pár kaček.Teblety rozdrtíš (1-2 maximálně) a posypeš tím potravu..:puff:
Narůstání boulí u plazů je často nedostatkem Vit - B. ( pokud nejde o Stafilokoka )

Nejdřív to nafoť aby se více lidí podívalo ale určitě bych ti doporučil veterináře pokud už má boule...
Držím ti pěsti aŤ se tvůj mazlík uzdraví;-)

Dovolil bych si tipnout, že by to mohly být i abscesy - útvary s hnisem, tvořící se po zánětu nějakého zranění. Mohlo by se ale též jednat i o nějaký kožní problém, fotografie v tomto příliš nestačí. Myslím, že domácí péče už tady stačit nebude a bylo by vhodné navštívit plazího specialistu.