Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nutnost uv- blampy u agamky

hojky. Mám menší dotázek. chtěla byhc si pořídit mládě agamky vousaté. Má 10 cm..Je nutné mít k uv a ještě uv b lampu?...zatím mám tedy nainsatlovanou lampu s žárovkou Exo Terra Day Glo Neodymium 75W. Je to výhřevná,bodová žárovka vhodná pro pouštní a tropická teraria. Poskytuje široké spektrum denního světla...vhodná pro termoreglaci...zvyšuje okolní teplotu vzduchu...stimuluje chování prostřednictvím uv záření...tak to jsme opsala z obalu žárovky...já jen jestli to tý malý bude stačit...pak mám další dotaz....jak často se tenhle prcek má rosit? někde jsme přečetla dvakrát týdně a jinde, že každý den..mužete mi tedy říct, ketrá varianta je správná?..a postačí vitamíny reptivite nebo mám ještě dokoupit vápník zvlášt? Děkuji moc za odpověd

rosit denne ja mam nutri mix a pak roboran, 75W jak velky terko?at ju neupeces, jo je to mrne o neber kup si vetsi nebo ti umre, ja kupovala 15cm a furt zije:-D a ted ma tak 22:) a UVB nutne je bo by ti nevazala v sobe vapnik a byla by pokroucena a skapala by...a vapnik...nadrt skorapky z varenych vejec:)

Bajunka: Tak divoce bych to neviděl, svoje pogony jsem kupoval, když jim bylo max. 14 dnů a byly maličké.

UVB nutne je bo by ti nevazala v sobe vapnik a byla by pokroucena a skapala by

UV jsem u nich neřešil, denně jsem nerosil. Přesto byly moje zvířata naprosto v pořádku a krásně vyrostly v poměrně velké a silné kusy. Neříkám, že chovat tak jak píšeš není správně, ale jde to i jinak. Taky vím o častých úhynech malých mláďat, jen chci říct že to nebude problém v rosení nebo UV záření, problém bude někde jinde. Chtěl bych dodat, že v době když jsem je pořizoval jsem s ještěry neměl ani příliš zkušenosti(jen s pár druhy gekonů), takže že by zázrak? Myslím že ne, jen mladé pogony často hynou z mě neznámých důvodů. Pokud někdo tuší proč, ať se ozve(např.Lucifer?).

ju vis jak ja jen pisla jak to vedu doma ja a jak sem to slysela od ostatnich:) ale prej ta rachitida bo co je fakt nebezpecna, ja to zkouset bez UVB nebudu radsi:) a ja moji male dopravam vsechno co "potrebuje", tak nebudu pokouset stesti, a budu se ridit radami starsich:) lucifer rikal ze Becko mit mam, tak mam:)