Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nutnost uv- b lampy u agamky

hojky. Mám menší dotázek. chtěla byhc si pořídit mládě agamky vousaté. Má 10 cm..Je nutné mít k uv a ještě uv b lampu?...zatím mám tedy nainsatlovanou lampu s žárovkou Exo Terra Day Glo Neodymium 75W. Je to výhřevná,bodová žárovka vhodná pro pouštní a tropická teraria. Poskytuje široké spektrum denního světla...vhodná pro termoreglaci...zvyšuje okolní teplotu vzduchu...stimuluje chování prostřednictvím uv záření...tak to jsme opsala z obalu žárovky...já jen jestli to tý malý bude stačit...pak mám další dotaz....jak často se tenhle prcek má rosit? někde jsme přečetla dvakrát týdně a jinde, že každý den..mužete mi tedy říct, která varianta je správná?..a postačí vitamíny reptivite nebo mám ještě dokoupit vápník zvlášt? Děkuji moc za odpověd

Já bych z toho nedělal vědu. Vousatky chováme i odchováváme při klasických wolframových žárovkách 100 a 50 W a jedné zářivce (obyč) 17W. Terárium je 250x 70 x 70 cm. Jeden kout musí být stále vlhký. Velikost terária a watáž žárovek se samozřejmě musí přizpůsobit velikosti mláděte. Vitamíny také nemá smysl kupovat drahé. Postačí Roboran nebo plastin smíchaný s rozdrcenými skořápkami. A také dodat jednou měsíčně kapku AD3