Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průběh páření Testudo marginata?

Zdravím, měl bych jen jeden pitomější dotaz. Dneska jsem byl opět v ZOO a největší atrakcí pro mě byly mé agamy a samozřejmě želvy a právě ty jsem dneska sledoval dlouhou dobu, jelikož se k sobě nějak měly a pářily se. Ale zpátky k mé otázce, všiml jsem si, že samec přitom vydává skřeky, snad prvně, co jsem kdy slyšel nějaký zvuk vyluzen z úst želvy. Je to normální? Umí všechny želvy takhle "hékat"? Jelikož já to viděl prvně a nemohl z toho... :-D;-)

Hm, na jaře a na podzim, v době hlavního páření jsou z výběhů slyšet takové zvuky, že okolojdoucí z toho mají svátek. Když začne Eda, což je ten můj mediálně profláklej samec G. pardalis, tak je slyšet na padesát metrů a to už blbě slyším. :))