Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchov mláďat Hemodactylus turcicus

Dobrý den,

Poradíte mi prosím čím krmit čerstvě vylíhnutá mláďata gekona tureckého, lat. Hemodactylus turcicus. Mláďata jsou cca 2 cm dlouhá včetně ocásku a tak jsou pro ně cvrčci prodávaní ve Zverimexech příliš velcí. Je nezbytné založit si vlastní chov cvrčků? A jak na to?
Děkuji za radu, jsem v této oblasti úplný začátečník!
Dan

Zkouším hledat a hledám, tak snad něco vyštrachám. Jinak bych se rád ale zeptal, je nutné toho malého (zatím je jen jeden) oddělovat od matky??? Vylíhl se mi totíž normálně v terárku, protože odchovnu jsem nechtěl zvlášť zařizovat. Zbývá tam minimálně ještě pět vajíček!

Určitě bych mládě oddělil,aby mělo lepší přístup k potravě.Ještěrky odchovávám v terárkách 50x30x30 i po pěti kusech.Krmení je tím jednoduší a přehlednější.Smýkání hmyzu spočívá v tom,že na oko navlečenou punčochou a nebo třeba záclonou,kreslíte v trávě osmičky a tím se hmyz do sítky chytá.Podle velikosti potravy se dá volit velikost ok v sítce.Je to nejlepší krmení a při velkém počtu zvířat to hodně uleví peněžence.;-)

Moc dík. :-)Síťka už je, tak že se jde na to. Ještě mám otázku.Potřeboval bych zjistit, jestli je někde v okolí Hranic na Moravě nějaký chovatel hmyzu. Mám problém zhánět malé cvrčky, octomilky ntady neseženu vůbec a o ceně netřeba taky mluvit.Jak to nejlépe zjistit?Díky za odpověď