Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tipy na zarizeni akvateraria pro koznatku - s co nejsnadnejsi udrzbou

Dobry den,chtela nych nejak zaridit akvaterarium pro koznatku.Rozmery 130x70x60. Nemate nekdo nejaky tip? Na internetu jsem toho moc nenasla a v odborne literature taky nic neni.
Nekde jsem zachytila,ze se ke koznatkam pry muze davat lignocel.Mohli byste mi poradit jestli i do vody a jak s nim zachazet (pokud to pravda)? Nerada bych ji nejak ublizila.
dekuji

Chtela bych ji tam dat nejaky podklad na dno, akvarijni sterk se mi zda moc hruby,pisek se zase blbe vymyva. Proto jsem se chytla toho lignocelu i kdyz to bylo poprve,co jsem o nem v tehle souvislosti slysela.
Akvarko bez nejakeho podkladu je pry stresuje.
Nemate nekdo nejaky fikany tip jak na vymyvani pisku? Ja mam zkusenosti jen se sterkem a ten tak nelita... Dekuji

Já to řeším tak, že jemný písek tam dám v plastové krabičce a nemám ho po celém dně. Samozřejmě krabička musí být nižší, aby vršek byl pod vodní hladinou a kožnatka si tam mohla vlézt a zahrabat se. Jak se zahrabává, tak většinou něco vyhodí ven, ale většina zůstane v krabičce. Ta se pak dá snadno vyndat a propláchnout.

Měl jsem pár let Kožnatky čínské, teď mám akorát jednu malou Apalone spinifera. Na nádrži není moc co fotit. Mám želv víc tak to mám vše zařízené co nejjednodušeji. Mám jí v akvárku, kde má akorát tu pikslu s pískem a to je všechno. Vyhřívací místo nemám, nebo´t ani jedna z kožnatek co jsem kdy měl mi na souš nelezla. Pokud jde o praní písku, tak nejjednodušší je dát ho do kýble, strčit do vany, odšroubovat vršek z hadice od sprchy a tou písek proplachovat tak dlouho, dokud neteče čistá voda.

A jaký druh máš ty?

To ja prave nevim,koupila jsem ji ve zveraku a meli u ni napsane jen koznatka (jako kdyby to nebylo videt hned na prvni pohled).Zkousela jsem to zjistovat prave podle fotek, co jsem nasla na netu, ale nepodoba se vzhledove zadnemu druhu co jsem nasla.Na koznatku cinskou ma moc jemnou hlavu, na apalone spinifera zase neodpovidajici zbarveni,navic je na charakteristiky koznatek podezrele neagresivni pri manipulaci.jedine, cim jsem si jista je, ze to je samice...kdybych ji vyfotila a dala to sem nebo poslala na mail,dokazes urcit o ktery druh koznatky jde?
Nemohl bys sem dat fotku te tvoji?Treba v ni poznam to mlade, co jsem ve zveraku kupovala a budu mit konecne jasno.Ani nevim, kolik cm by mela v dospelosti mit (tedko ma karapax cca 20,ale neda se poradne zmerit).

Cau,vypada skoro jako ta moje,ale ta tvoje je mensi a ma jine zabarveni krunyre a nozicek.Vcera jsem nestihla vyfotit,dneska menim veskeremu zverstvu vodu, vyfotim je a poslu ti to na maila. diky

Muzes mi prosim rict, kolik by mela a.spinifera mit v dospelosti? Nedokazu se toho nikde dopatrat.diky, pavla