Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kámen pro hroznýše

Ahoj, koupil sem dnes v zveraci topny kamen NAMIBA TERRA střední žlutý 25W, zde je na strankach index.php{4E2A908D-6BF6-46EA-9F47-6EF4F8811D81} , proste sem chtel trosku vytunit hadovi terarko :-) byl zapnuteja si 5 hodina hreje az dost se mi zda, pisou tam vyhrevnost 35 az 45 stupnu, ale neda se na tom pomalu ani udrzet ruka:-/ tak ja nevim kolik had zvladne, aby se nepopalil ci co, poradte jestli je to ok, nebo spatne, dekuji.

Nechcem byt mudry ale ak hovoris ze tam pomaly neudrzis ani ruku tak to tych 35 nebude a asi ani 45.Ak sa nemylim velhadom sa odporuca teplota na najteplejsom mieste tak 37°C ale to si urcite cital.Myslim ze had si tam aj tak nevylezie ak by ho to malo popalit ,to by malo byt ako s nekrytymi ziarovkami ale pre istotu skus to nejak premerat aby si si bol na istom.tak dufam ze sa nic nestane;-)

já bych ho hned vrátila, to kamení to teplo udrží jen chvíli, pak tam bude zas vedro, neriskovala bych přehřátí nebo spáleniny hadíka ;-) navíc topné kameny se spíše hodí pro nějaké ještěry atd., většinou postačí na teplo žárovka nebo topný kabel 8-)

Zdravím!
Topný kámen je naprostá zbytečnost a navíc je to jen nesmyslný výmysl na peníze,levnější a spolehlivější verze se dá vyrobit doma z topného kabelu.(netýká se to výhřevných kabelů)
Had a další plazi jsou zviklí příjmat teplo shora(vyjma pouštních drůhů kteří žijí na rozpáleném písku)Navíc pokud se značně zahřeje může způsobit i dosti ošklivé spáleniny(Mluvím z vlastní zkušenosti).
Takže bych kámen vrátil a vzal si zpět peníze.;-)

Had a další plazi jsou zviklí příjmat teplo shora(vyjma pouštních drůhů kteří žijí na rozpáleném písku)

Tak to bych tak přesvědčivě netvrdil.Většina plazů si v přírodě najde pěkně rozpálený kámen a tam se sluní.Jinak s tou výrobou topného kamene máš pravdu.Je lepší si ho vyrobit namíru.;-)

jen se zeptám mám v terárku topnou desku i žárovku a tak po přečtení vaších přízpěvků nevím který zdroj tepla odstranit,páč někdo píše,že had přímá teplo z hora a někdo tvrdí,že je jedno jestli má had teplo zhora nebo ze spodu.Z estetického hlediska bych volil dát pryč žárovku,ale nejsem si jistej jestli nedělám chybu ikdyž na druhou stranu muj had mi ještě ani jednou pod tu žárovku nevlez,je buď na desce a nebo mimo desku,ale nikdy né pod žárovkou kde má 35 stupňů.No on je celkově zvláštní všude píšou jak mladý hroznýši lezou,šplhaj,koupou se a ten muj jen leží a žere nic jinýhoPokud ho nevezmu do ruky aby si zvykal na dotek a pak při vracení do terka nedám na větev tak na ní úplně prdí je to normální děkuji za odpověď a omlouvám se,že jsem se tak rozepsal

KAždej had je jinej ... stejně jako lidi. > Někdo zbožňuje rejžovej nákyp a já ho přímo nesnášim .... A to že se had nevyhřejvá pod žárovkou neznamená dát jí pryč! Prostě si našel místo, které mu z hlediska teploty a pozice vyhovuje. Odstraněním žárovky by jsi mu to narušil. Já osobně si myslím, že v létě postačí jen ta žárovka. Záleží, kolik stupňu máš v místosti....

Zdravim mam docela podobny problem.Pod lampou "drzim tech 35° a tam kde ma had ukrit tak tam ma i zaroven chladnejsi kout ve kterym je normlane 25 stupnu jenze tedkon v lete je tam po vcerejsim mereni 26-28° tak nevim jak to viresit.Diky za kazdou radu ;-)