Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neobvykla poloha

zdravim vsechny.Muze mi nekdo zkuseny poradit jestli je tahle poloha u krajty normalni ???? den pred tim normalne zrala a tyden az tri pred tim nez jsem ji takhle nasel se parila... Cetl jsem ze se potom otaci na zada a vyhriva se... ale myslim ze je na to jeste brzo aby se v ni zacala tvorit vajicka. navic je ji neco malo pres rok a pul..

a jeste mozna hloupy dotaz : u hadu se tezko pozna pohlavi a proto se ptam.. pokousi se o pohlavni spojeni i samice??? co jsem si myslel ze je samice, tak tuhle polohu dela prave samec , ktery porad lezl po samici/teda myslim/.

http://www.krajta-kralovska.webnode.cz/album/fotoga lerie/#photo-jpg

[http://img264.imageshack.us/img264/3197/photopy5.jp g]

Diky vsem za odpoved.
[mod]Dovolil jsem si fotku upravit;-) (Melda)[/mod]

loading...

Dobrý den.
1. proč necháváte pářit Regiusku, která má rok a půl?]:( asi jste zodpovědný chovatel.Je potřeba načíst, kdy se mohou Regiusky pářit
2. upravte podmínky chovu - topný kámen, kde se bude had po žrádle vyhřívat, je to nutné pro trávení

[3005kl2.jpg]Během březosti se samice vyhřívají břichem nahoru viz foto, ale v tvém případě určitě o březost nepůjde. Já samice připouštím k páření nejdřív ve čtyřech letech. Ta tvoje je na to ještě moc mladá. Jinak se taky přkládám k názoru, že se vyhřívá kvůli tomu, aby se jí lépe trávilo. Co se týče toho páření, tak samec se snaží přimět samici tím, že se po ní plazí, " očichává " jí jazykem a škrabe jí drápkama po těle. Pokud je samice svolná, tak samec zasune svůj ocas pod její a spáří se. Ale nikdy jsem neviděl, že by byla aktivní samice.

v odborne literature /vice odborne literatury, a rady zkuseneho chovatele od ktereho krajty jsou../ se v nektere pise ze pohlavni dospelost nei ani tak o veku , ale o velikosti. Podminky k chovu, podle frekvence krmeni,uplnych pravidelnych svleku bez problemu, vlhkosti, teploty , jsou podle me vyborne. Kdyz jsou dva hadi spolu, tak si nemyslim ze kdyz se chteji parit treba v roce a pul a nic z toho nebude, ze jim to uskodit nemuze. Jinak k nazoru od PC3 - zadal jsem o radu co to krajta dela , protoze to nikdy predtim neudelala. Misto rady se me dostalo, ze jsem nezodpovedny chovatel a ze si mam neco precist... no ikdyz taky nazor..:-). Vsem ostatni dekuju za vysvetleni.krajty se po sobe plazily a jak psal PYTHON, tak asi tyden meli v sobe zaklenute ocasy. Uvidime co z toho bude:-), a kdyz nebude bude priste :-)
Jeste jednou vsem dekuju.
Jirka

Pokud si opravdu něco načtete, dozvíte se, že do velikosti a stáří vhodné k páření, je vhodné mít pohlaví odděleně.
O tom, že s toho nic nebude si dovolím po více než dvaceti letech chovu ter. zvířat pochybovat a rizika...od špatných mláďat po úhyn samice při páření.Prostě tvířata musí být pohlavně zralá.